Derneğimizde Festival İçin Geri Sayım Başladı

Bu yıl 30’ncu yaşını kutlayan derneğimiz, bu yıl 28’ncisini düzenleyeceği Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin tüm hazırlıklarını tamamlayarak festival tarihini beklemeye başladı.

Bu yıl 30’ncu yaşını kutlayan derneğimiz, bu yıl 28’ncisini düzenleyeceği Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin tüm hazırlıklarını tamamlayarak festival tarihini beklemeye başladı. 10 ülkeden gelecek olan 390 folklorcu ile Yalova yine renkli görüntülere sahne olacak.

derneğimiz Uluslararası Halk Dansları Halk Dansları Festivali 17-24 Ağustos tarihleri arasında kapılarını 28’nci kez aralayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bir çok ülkeden gelecek olan ekipler Yalova sokaklarında rengarenk görüntülerin yaşanmasına neden olacak. Festivale bu yıl Slovakya, Kolombiya, Meksika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sırbistan, Bulgaristan, Polonya, Gürcistan, Bosna-Hersek ve Macaristan katılacak. 17 Ağustos 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek kortej yürüyüşü ile başlayacak olan festival kapsamında çevre iller ve ilçelerde de gösteriler gerçekleştirilecek. 23 Ağustos 2014 Cumartesi günü ise Altın Karanfil Uluslararası Halk Dansları Yarışması ve Festivalin Galası Barış Manço Açık Hava Tiyatrosunda gerçekleştirilecek. Festivalde en iyi kostüm ve halk dansları yarışmalarının galipleri de ödüllerini alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir