16. Altın Karanfil Ödülü Bulgaristan’a Gitti

TUFAG derneği olarak bu yıl 28.’sini düzenlediğimiz Uluslararası Halk Dansları Festivali sona ererken, 16. Uluslararası Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması’mımızı da Bulgaristan kazandı.

Bu yıl ki festival 17-24 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilirken renkli görüntülere sahne oldu. TUFAG’ın 28. Uluslararası Halk Dansları Festivali, 16. Uluslararası Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Final gecesine Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Belediye Başkan vekili Halit Güleç, AKP İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Baro Başkanı Cevdet Bekler ve çok sayıda davetli katıldı.

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme ve Gençlik Spor Kulübü Derneği (TUFAG) Başkanı Tamer Çınar ve Yalova Valisi Esengül Civelek’in konuşmalarının ardından Slovakya, Kolombiya, Meksika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sırbistan, Bulgaristan, Polonya, Gürcistan, Bosna-Hersek ve Macaristan’dan gelen ekipler sırasıyla halk danslarını sergiledi.

10 ülkeden 360 dansçının katıldığı festivalde 16. Uluslararası Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması’nı Bulgaristan kazanırken ekibe ödülünü Yalova Valisi Esengül Civelek verdi. Yarışmada ikinciliği Gürcistan, üçüncülüğü ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kazandı. İki ekibe ödüllerini Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve eski Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal da taktim etti. Otantik Kostüm Yarışması’nın birincisi ise Meksika seçildi.

Gecenin sonunda Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme ve Gençlik Spor Kulübü Derneği’nin eski ve yeni yöneticilerinin katılımıyla 30. yaşını kutlayarak pasta kestiler. Gece havai fişek gösterileri ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir