TUFAG’tan Hüseyin Turan’lı Kutlama

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Yalova TUFAG), 38.yılını görkemli bir gala gecesi ile kutladı.

Altan Kültür Merkezi’nde düzenlenen gala gecesine Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Yalova İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Termal Belediye Başkanı Hüseyin Sinan Acar, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Tutuk, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Namık Öz, Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon katılırken, TUFAG üye ve kursiyerleri ile birçok davetli de özel etkinlikte bir araya geldiler.

TUFAG’ın 38 yaşında oluşunun kutlandığı gecenin açılış konuşmasını TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak gerçekleştirdi. Konuşmasına geceye katılım gösteren misafirlere teşekkür ederek başlayan Başkan Altıparmak, “Türkiye’nin ve Yalova’nın önemli bir markası olan derneğimiz, bu yıl Haziran ayında 35. Uluslararası Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması’nı ve TUFAG Özel Gecesi’ni gerçekleştireceğiz. Ülke genelinde bu sayıya ulaşabilen bir başka derneğin daha olduğunu düşünmüyorum. Gerçekleştirdiğimiz birçok organizasyonun yanında bu yıl Yarışma Grubumuz ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu yarışmasına katılma kararı aldık. Fethiye Yöresi ile yeni müzik ve yeni kostüm yaptırarak çalışmalarımıza başladık. 27 Mart 2022 Pazar günü il yarışması ile bu kulvar da mücadelemize başlayacağız ve her zaman olduğu gibi hedefimiz yine Yalova’nın ismini en üst sıralardan duyurabilmek.” dedi.

Başkan Aydın Altıparmak’ın konuşmasının ardından derneğe 35, 30 ve 25 yıl emek vermiş üyelere teşekkür plaketleri taktim edildi.

TUFAG 38. Yıl Gala Yemeği, Türkiye’nin en önemli halk müziği sanatçılarından Hüseyin Turan’ın konseri ile devam etti. TUFAG’lılar Hüseyin Turan’ın ülkemizin her bölgesinden seslendirdiği parçalarla unutulmaz bir gece geçirdi. Birbirinden güzel halk müziği eserlerini seslendiren Turan, “Türk halk danslarında Türkiye birincilikleri olan biri olarak, bir halk dansları topluluğu ile bir araya gelmeyi uzun zaman olmuştu, bu gece burada sizlerle birlikte olmak benim içinde ayrıca özel oldu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir