TUFAG’ta Hedef Türkiye Şampiyonluğu

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Spor Kulübü (Yalova TUFAG), Türkiye finali hazırlıklarına başladı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Halk Oyunları Yarışması’nda Türkiye finaline çıkma başarısı gösteren TUFAG SK, final yarışması için hazırlıklarına kaldığı yerden devam ediyor. Grup yarışmasında Bursa ve İstanbul finalistleri ile karşılaşan TUFAG, performansı ile 91,00 puan alarak finalle adını yazdırmıştı.

TUFAG SK Yarışma Ekibi, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen çalışmalarda yüksek motivasyonla, oyunlarındaki zayıf gördükleri noktaları güçlendirmek için yoğun mesai harcıyor. Bu yıl Türkiye Şampiyonluğu hedefiyle çalışmalarını sürdüren ekip, 16-17-18 Kasım tarihlerinde Gaziantep’te final sahnesine çıkacak.

Farkındalık İçin Yeşil Giydiler

Yoğun bir tempoda Türkiye Finali’ne hazırlanan TUFAG SK dansçıları bir yandan da sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi de ihmal etmiyor. Serebral Palsi Farkındalık Günü münasebetiyle TUFAG SK dansçıları farkındalığı arttırmak için yeşil giydiler ve sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundular. TUFAG’ın en özel dansçısı Serebral Palsili Asya’nın babası Erhan Çuğ, “Engellilerin önündeki engelleri kaldırmak, engellilerin yanında olmak ve hayata yeşil ışık yakmak anlamıyla yeşil renkli giyinerek farkındalığa katkıda bulunmaya çalıştık. Dansçı arkadaşlarıma bu desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir