TUFAG’tan 30 Yıllık Özel Gece

Dönem içerisinde yapılan çalışmaların Yalovalılarla buluşması olarak sunulan “30. Yıl TUFAG Özel Gecesi”nde yağmurlu havanın beklenmesine karşın Barış Manço Amfi Tiyatro’nun tamamı doldu. Yoğun ilginin olduğu gecede TUFAG’lı kursiyerler Yalovalılara unutamayacakları bir gece yaşattı.

TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı O.Tamer Çınar, Yalova Belediye Başkanı adına geceye katılan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’e teşekkür plaketi sundu.

Gecenin açılış konuşmasını da yapan Başkan Çınar, “30 yıl önce birkaç kişinin gönül koyduğu ve derneğimizi kurduğu günlerden, Türkiye çapında birincilikler almış ve 400’ün üzerinde kursiyer ile çalışmalarımızı yürüttüğümüz bu günlere gelmenin büyük yükünü ve onurunu omuzlarımızda taşıyoruz. 30 önce gençlerimize ve kültürümüze katkı sağlamak amacıyla çıktığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmayan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Öncelikle bu gecenin olmasında ve çocuklarını TUFAG ailesinin bir bireyi haline gelmesinde yaz kış demeden çalışma ve provalara getiren oyuncularımızın ailelerine ve kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu gecenin mimarı olan eğitmenimiz Mustafa Özçelik hocama da teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

Bu yıl ilk kez sahnelenen Kütahya, Ankara, Acarya (Gürcü) ve Mardin olmak üzere toplam 12 yöre danslarını sahneleyen TUFAG’lı kursiyerler, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir