TUFAG’da yeni Başkan Tamer Çınar

TUFAG kongresi yapıldı. TUFAG Dernek Merkezi’nde yapılan genel kurulda tek listeyle seçime girildi. Yapılan seçimde oybirliği ile görev alan yeni TUFAG Yönetim Kurulu’nda Osman Tamer Çınar, Sinan Çolak, Cevdet Bekler, Cahit Soylan, Şenol Ulutürk, Selim Sanır, Neşe Tunç, İbrahim Külüşlü, Alper Araz, Alper Toyoğlu, Yakup Berkay Tiryaki ve Uğur Tezcan yer aldı. Dernek Başkanlığı görevini ise Osman Tamer Çınar devraldı.

“Gençleri daha çok işin içine katmak lazım”

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın da üye olarak katıldığı ve izlediği Genel Kurul’un dilek ve temenniler kısmında konuşan TUFAG üyesi Suna Koçal, “Her seçimde her yönetime aynı temennilerde bulunuyorum. Gençlerimizi biraz daha işin içine katalım, onların çorbada tuzu olmasını sağlayalım. Derneğin ilk dönemlerinde bizler bunu yapardık. Gençlere yeniden bu duyguyu vermek için çaba gösterelim. Herşeyi önlerine hazır olarak sunmayalım. İnşallah bunu gönülden herkes yapar. Bunu TUFAG’ı fanatiklik derecesinde benimsemiş biri olarak söylüyorum” diye konuştu.

Yeni yönetimin TUFAG’ın tarihinde yer alan isimlerin bulunduğu bir kronojik tarih hazırlaması yönünde görüşlerin de dile getirildiği kongrede, yaz döneminde gerçekleşen Geleneksel Altın Karanfil Yarışması ve TUFAG Festivali’yle ilgili değerlendirmeler de yapıldı. Kongrede belirlenen Yönetim Kurulu yedek listesi, Aydın Altıparmak, Uğur Aydın, Mehtap Ensarioğlu, Burcu Aslan, Volkan Yılmaz, Alper Dikici, Onur Soylan, Nevzat Aslıyüksek, Ömer Üstün, Merve Çelikyürek, Erdal Aktaş ve Yiğit Özkan’dan oluşurken, Denetleme Kurulu Asil Listesi’nde Numan Fevzi Özkan, Şahin Tiryaki ve Osman Nuri Dikici,  Denetleme Kurulu Yedek Listesi’nde Rıdvan Baş, Ahmet Atacan ve Mesut Yöndem yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir