Temel Atma Törenimizi Gerçekleştirdik

Uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz TUFAG Çalışma Salonu ve Yönetim Binamızın inşaatına başladık. Temel atma törenimizi 22 Ağustos 2022 Pazartesi günü gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Derneğimizin Safranyolu Karatepe cami yanında inşa edilecek yeni tesisinin temel atma töreni protokolün katılımıyla yapıldı. Tamamlandığında modern ve estetik bir görünüme kavuşacak olan TUFAG Çalışma Salonu ve Yönetim Binası inşaatının temel atma töreninde Rahmiye Palabıyık TUFAG Vakfı Başkanı M. Birol Aslan, TUFAG Başkanı Aydın Altıparmak ile yönetim kurulu üyeleri ile eski başkanlarımız hazır bulunurken ev sahibi olarak misafirleri karşıladılar. Törenimize Ak Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Sarıduman ve Fatih Şahin, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, İyi Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz, Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Kandemir, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emirhan Balkaya, Yalova Esnaf ve Sanatkarları Odası (YESO) Başkanı Necati Erbul, dernek ve oda başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Estetiğin ve modernliğin bir araya geldiği eser

1984 yılında kurulan ve o tarihten bu yana Yalova’nın tanıtımına önemli katkılar sağlayan derneğimizin yönetim binası ve çalışma salonu inşaatı 800 metrekare kapalı alan ve 1000 metrekare yeşil alan üzerine kuruluyor. Yönetim kurulu odası, idari işler odası, 100 kişilik lokal ve kafeteryası, soyunma odaları, müzik odası, kostüm odaları ve ulusal ve uluslararası ölçeklere uygun 350 metrekare çalışma salonu bulunan yeni kompleks binamız tamamlandığında modern ve estetik bir görünüme kavuşacak.

Aslan, ‘Tüm hedeflerimize başarıyla ulaştık’

Temel atma öncesinde ilk konuşmayı yapan Rahmiye Palabıyık TUFAG Vakfı Başkanı Birol Aslan, “1984 yılında Numan Fevzi Özkan başkanlığında bu derneği kurduğumuzda hedeflerimiz vardı. Bu hedeflerin hepsine başarıyla ulaştık. Ancak özellikle 6 yıldır bir salon ihtiyacımız vardı. Sonra kardeşim olarak gördüğüm Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk’a bir sohbette konuyu dile getirdim. Kendisi sağ olsun imar planımıza göre çalışmalarımızı yaparak sizlere bir yer tesis edebiliriz, dedi. Bununla ilgili de geçtiğimiz günlerde ön protokolümüzü yaptık. Bu yaklaşımından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Temel atma töreninde sizlerle bir arada olduğumdan ötürü ve bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Büyükgümüş, ‘TUFAG, şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlıyor’

AK Parti Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “TUFAG çalışmalarının Yalova’mızın tanıtımına büyük katkıları olduğu kanaatindeyim. Derneğimizin yanında olmaya elimizden geldiğince devam edeceğiz. Ben hem belediye başkan vekilimize hem de Birol ağabeyimize bu çalışmalarla iç içe olduğu için teşekkür ediyorum. İnşallah açılışında da hep beraber oluruz. Hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Tutuk, ‘Çorbada tuzumuz olduğu için mutluyum’

Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “En başta şunu belirtmek isterim ki, 1984 yılından bugüne kadar TUFAG için çok büyük emek, özveri, maddi, manevi açıdan bir destek sağlanmış. Bizim yaptığımız bunun yanında bir şey değil. Çorbada bizim de tuzumuz olduğu için mutluyum. İnşallah bu güzel tesisin açılışını da birlikte yapmak nasip olur” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından temel atma butonuna basılarak ilk beton toprakla buluşturuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir