Uluslararası Festivaller Birliği Yalova’da Toplandı

28-29-30 Kasım 2014 tarihleri arasında 11. Uluslararası Festivaller Birliği toplantısı, Yalova’da TUFAG, YAFEM ve Yalova Belediyesi işbirliği ile düzenlendi.

Türkiye’nin dört yanından ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden uluslararası düzeyde festivaller düzenleyen derneklerin ve belediyelerin temsilcileri Yalova’da düzenlenen toplantıda bir araya geldiler.

Uygulama Otelinde düzenlenen toplantı iki oturumda gerçekleştirildi. İlk oturumda protokol tarafından yapılan açılış konuşmaları ve katılımcılar arasında hediyeleşmeye yer verildi.
İkinci oturumda dernek ve belediyeler düzenledikleri uluslararası festivaller hakkında bilgi verirken 2015 yılında düzenlenecek festivallerin tarihleri ile ilgili de bilgi alışverişinde bulundular.

Uluslararası Festivaller Birliği bünyesinde festivallere katılımlarında sorun çıkaran kuruluşların ve festivallerde yetersiz performans gösteren gurupların belirtileceği bir kara listenin oluşturulmasıyla ilgili çalışma yapılmasıyla ilgili fikir birliğine varıldı. Bu sayede ülke çapında yapılacak olan festivallerin daha sorunsuz geçmesi ve kalitenin daha yükseğe çekilmesi amaçlanıyor.

2015 yılı birinci dönem Uluslararası Festivaller Birliği toplantısının 03-04-05 Nisan 2015 tarihinde Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi.
Festival tanıtımlarının ardından Etkinlik Yönetmeni ve Eğitmen Yavuz Özdel tarafından “Festival Organizasyonu ve Marka Olmak” konulu seminere geçildi. Seminerin ardından toplantıya son verildi.

Gölova Et Mangal’da Akşam Yemeği

Gün boyu toplantılarda teknik konularla ile ilgili görüşen katılımcılar Gölova Et Mangal Restauran’da düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldiler. Gölova Et Mangal Restauan’ın tarihi eserlerle çevrelenmiş atmosferinde akşam yemeklerini yiyen katılımcılar, saz ekibinin seslendirdiği birbiridnen güzel parçalarla doyasıya eğlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir