TUFAG Uluslararası Halk Oyunları Festivaline 10 Ülke Katılacak

TUFAG, bu yıl Meksika, Güney Kore, Hırvatistan, Gürcistan, Yunanistan, Kuzey Makedonya, K.K.T.C, Romanya, Karadağ, Kuzey Osetya olmak üzere 10 ülke ve 350 dansçıyı ağırlayacak. TUFAG Uluslararası Halk Dansları Kuruluşunun 35. yılını kutlayan Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Yalova TUFAG), bu yıl 33.sünü düzenlediği TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali ve Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması için hazırlıklarına hız verdi.

Kurulduğu günden bu güne kadar düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde yüzlerce ülkeden binlerce dansçıyı ilimizde misafir eden TUFAG, bu yıl Meksika, Güney Kore, Hırvatistan, Gürcistan, Yunanistan, Kuzey Makedonya, K.K.T.C, Romanya, Karadağ, Kuzey Osetya olmak üzere 10 ülke ve 350 dansçıyı ağırlayacak.

TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali bünyesinde ilimizin çeşitli bölgelerinde gösteriler yapacak olan ekipler, vatandaşların farklı kültürlerle kaynaşmasına vesile olacak. 1 Temmuz – 7 Temmuz arasında düzenlenecek olan festivalin gala gecesi olarak nitelendirilen Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması ve Otantik Kostüm Yarışması 6 Temmuz Cuma akşamı Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

Festivalle ilgili açıklama yapan TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Yılmaz, “Yıl boyunca hazırlıklarını sürdürdüğümüz festivalimizde bu yıl Amerika kıtasından Asya kıtasına kadar geniş bir kültür şölenine ev sahipliği yapacağız. Birbirinden renkli ekiplerin katılacağı festivalimizi Yalovalılarla buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir