TUFAG, Selanik’te Büyüledi

Yunanistan’ın Selanik kentinde düzenlenen 7. Uluslararası Gefyra Folklor Festivali’nde sahne alan derneğimiz izleyenleri büyüledi.

Kültürlerin kaynaşması ve tanıtılması amacıyla düzenlenen festivalde 4 gün boyunca yaptığı gösterilerle izleyenlerin büyük beğenisini toplayan derneğimiz, Muğla, Anamur, Trabzon (Akçaabat), Kastamonu ve Fethiye oyunları ile sahne aldı. Festival süresince Selanik’te yaşayan Türklerin ilgi odağı olan derneğimiz, festivalde sahnelediği oyunlarla da tam not aldı.

Selanik’te sahne alan derneğimiz, şehir içerisinde düzenlediğini turlarda uzun süredir yenileme çalışmalarında olan ve müzeye dönüştürülen Atatürk’ün dünyaya geldiği evi ziyaret etti. Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etmenin verdiği haklı mutluluğu yaşadı.

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı O.Tamer Çınar festival ile ilgili yaptığı açıklamada, “Atatürk’ün doğduğu şehir olan Selanik’te böyle bir organizasyonda yer almak bizler için gurur vericiydi. Buradaki ev sahibi ve konuk ülkelerin kültürleriyle diyalog kurma şansı yakalamak, festivalde ekibimiz üzerine olan ilginin yüksek olması bizler için mutluluk vericiydi. Festivalde gösterileriyle izleyenleri etkileyen ve bizlerle birlikte olan tüm dansçılarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir