TUFAG Kongremiz Yapıldı.Yeni Başkanımız Tanju Üstün

Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG) olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirerek yeni dönem yönetim kurulunu seçti. Yeni TUFAG Başkanı Tanju ÜSTÜN oldu.

Yalova’nın köklü kurumların biri olan TUFAG; uzun yıllardır katıldığı organizasyonlarda aldığı başarılar ile İlimizi ve Ülkemizi çeşitli platformlarda en iyi şekilde temsil ederken, 25 yıldır düzenlediği festivallerle de Yalova halkına farklı kültürleri tanıma imkanını sağlamıştır.1984’ten bu yana Yalova’ya kültürel alanda hizmet eden TUFAG, 21 Yönetim döneminde 15 farklı Başkanla Yalova’da ve Türkiye’de yeniliklere imza attı. Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede Divan kurulu başkanı olan Ahmet Erkan BAYKENT; TUFAG’ın kuruluşundan bu güne kadar geçen zamanda aldığı yolun muazzam olduğunu, böyle bir Markanın ancak özveriyle ve birlikte çok çalışarak ortaya çıkabileceğini vurguladı.

Eski yönetim kurulu başkanı Osman Nuri DİKİCİ’nin 2009-2011 faaliyetleri ile ilgili yaptığı ve yeni yönetime iyi dileklerini ilettiği konuşmanın sonrasında yeni Yönetim Kurulunun seçimine geçildi. Divan kuruluna sunulan ve tek olan Yönetim Kurulu Aday listesi kongre üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Buna göre yeni TUFAG Yönetim kurulu ve görev dağılımı ; Yönetim Kurulu Başkanı Tanju ÜSTÜN, Başkan Yardımcıları Osman Tamer ÇINAR ve Sinan ÇOLAK, Yönetim Kurulu Üyeleri: Cevdet BEKLER, İbrahim KÜLÜŞLÜ , Tansel BAYRAKTAR, Ersin HASPOLATLI, Şenol ULUTÜRK, Hakan GİDER, Nuran TUNCAK, Hasan DEMİRÖZ, Aydın ALTIPARMAK, Uğur AYDIN, Olga ÇETİN, Cahit SOYLAN, Tunç GÜNGÖR, Selim SANIR olarak belirlendi.

Toplantının sonunda konuşma yapan TUFAG Derneği yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tanju ÜSTÜN; “Kurulduğu ilk günden beri TUFAG ailesinin bir üyesiyim. Bu köklü kurumun yönetim kurulu başkanı olmak büyük onurdur. Derneğimizin bu günlere gelmesinde bundan önceki yönetimlerin ve TUFAG için emek harcayan her bireyin emeği vardır. Bunun için herkese teşekkür ederim. Şüphesiz bu bir bayrak yarışıdır ve şimdi bayrağı taşıma görevi ben ve ekibimdedir. Amacımız bunun öncesinde de olduğu gibi gelinen noktayla katiyyen yetinmeyip yeni çalışmalar, yeni başarılarla TUFAG’ın ivmesine ivme katmaktır.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir