TUFAG Kardeş Şehir Batum’da

Batum Belediyesi tarafından 23-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Kardeş Şehirler Gençlik Haftası (Twin Cities Youth Week )kapsamında Gürcistan’ın Batum şehrine giden TUFAG’lı gençlerimiz Yalova’yı ulusal arenada bir kez daha temsil etti.

23 Kasım açılış yemeğiyle başlayan festival, Batum Tiyatrosu’nda yapılan gala ile son buldu.

Batum Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen Gala Gecesi’nde sahne alan Tufag, kostümleri ve sergiledikleri gösteriyle izleyenlerden ve diğer katılımcılarda büyük beğeni topladı.

Gala gecesinde konuşma yapan Batum Belediye Başkanı Jemal Ananidze, “Bu gece burada bize bu gösteriyi sunan tüm Kardeş Şehirli gençlere teşekkür ediyorum. Gençlerin birbiriyle kaynaşması, birbirleriyle kültürel ve sosyal anlamda dostluklar kurmaları adına bu haftayı düzenlemek ve devam ettirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Farklı renklerin ve farklı kültürlerin bir arada nasıl durduğunun bir örneğini de bu gece burada sergiledik. Tekrar tüm katılımcı ülke gençlerine ve izleyenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlik Festivali’ne katılan Tufag Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Çınar, “Türkiye’de ilimizi Dünya’da da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden derneğimiz Batum Belediyesi’nin davetlisi olarak Batum Kardeş Şehirler Gençlik Haftası’na katıldık. Burada geçirdiğimiz günlerde, katıldığımız her platformda ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Ülkemizi en iyi şekilde katılımcı ülkelere tanıtmaya çalıştık, kalıcı dostluklar kurduk. Yalova’yı bir kez daha yurtdışında temsil etmenin haklı gururuyla şehrimize geri döndük. Yazın gerçekleştirdiğimiz festivalde de bizlerle birlikte olan Gürcistan grubuna ve bu grupla dostluğumuzun başlamasını sağlayan Yalova Belediyesi’ne teşekkür ederiz.” diyerek festival ile ilgili düşüncelerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir