TUFAG 33. Uluslararası halk dansları festivali kortej yürüyüşüyle başlayacak

Bu yıl 35. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ( TUFAG), 1 Temmuz akşamı gerçekleştireceği kortej ile 33. Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne start verecek.

1 Temmuz’da başlayacak olan Festival, 6 Temmuz’da yapılacak olan Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması ve Otantik Kostüm Yarışmasıyla son bulacak.

TUFAG, Uluslararası Halk Dansları Festivali ile bu yıl ilimizde Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, K.K.T.C., Karadağ, Kuzey Osetya, Kuzey Makedonya, Meksika, Yunanistan olmak üzere 11 ülkeden 350 dansçıya ev sahipliği yapacak.

TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali 1 Temmuz Pazartesi günü saat 20:00’de Gazipaşa Caddesi’nde yapılacak olan kortej ve Suwon Parkı’ndaki Mini Amfi’de gerçekleştirilecek gösterilerin ardından başlayacak. İlin çeşitli yerlerinde ve ilçelerde 6 gün boyunca festival coşkusunu yaşatacak olan misafir ekipler, Salı günü Çiftlikköy ve Altınova’da, Çarşamba günü Termal ve Kadıköy’de, Cuma günü Çınarcık’ta Yalovalılarla buluşacak.

Festival programı içerisinde TUFAG’lı kursiyerlerinde yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergileyecekleri TUFAG Özel Gecesi de 5 Temmuz Cuma akşamı Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin gala gecesi olarak adlandırılan ve bu yıl 21.si düzenlenecek olan Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması ve Otantik Kostüm Yarışması da 6 Temmuz Cumartesi akşamı Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda Yalovalılarla buluşacak. Misafir ülkelerin en güzel danslarını sergileyeceği gecede farklı kültürler bir kez daha Yalovalılara sunulurken, birbirinden renkli ekipler kıyasıya yarışacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir