Festivalimize Katılan Ülkelerden Ziyaretler

29. kez çeşitli ülkelerden gelen halk oyunları ekibini Yalovalılar ile buluşturan TUFAG Halk Dansları Festivali kortej ile başlamasının ardından, konuk ekipler ziyaretler gerçekleşti.

Endonezya, Romanya, Cezayir, Sırbistan, Macaristan, Bulgaristan, Makedonya, Kıbrıs ve Yunanistan’ın katıldığı Halk Dansları Festivaline katılan ekipler ilk olarak Gazipaşa caddesinde kortej eşliginde yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüş boyunca vatandaşlarlar festivale katılan ekiplere ilgi göstererek sık sık alkışladılar. .Festivalin galası ise Gazipaşa Caddesi üzerindeki Mini Amfi’de gerçekleştirildi.

Gecenin açılışını TUFAG ekibi yaptı. Konuk ekiplerin gösterileri ise adeta nefesleri kesti. Vatandaşlar gösterilere büyük ilgi gösterdi. Renkli kıyafetleri ve sıcak danslarıyla büyük beğeni toplayan ekipler, Yalovalılardan alkış aldı.

Festival Temsilcileri Başkan Salman’ı Ziyaret Etti

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG) tarafından bu yıl 29.su organize edilen Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne 8 ülkeden gelen misafirlerin temsilcileri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret ettiler.

TUFAG’ın davetlisi olarak kentimize 8 ülkeden gelen 300’e yakın misafirin temsilcilerini ağırlayan Başkan Salman; “Bu tarz organizasyonları kentlerin birbirlerini tanıması ve kültürlerini birbirlerine aktarmasına adına önemsiyoruz. Yaklaşık 1 hafta sürecek etkinlik süresince kentimizde iyi vakit geçireceğinizi umut ediyorum. Yalova’dan inşallah en güzel duygularla ayrılır ve ülkenize döndüğünüzde yeşil ve maviyle iç içe cennet kentimizi yakınlarınıza anlatırsınız. Sizleri burada ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Ayrıca organizasyonda emeği geçen herkesi de ayrı ayrı kutluyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir