EMITT’de Yalova rüzgarı esti

Turizm dünyasını bir araya getiren EMITT Fuarı’nda Yalova rüzgarı esti. MARKA ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın kiraladığı 2 bin 500 metrekarelik stand alanında 8 ille birlikte tanıtım yapan Yalova standında ilgi çekici halk oyunları gösterileri eksik olmadı.

Turizm dünyasını bir araya getiren Emitt Fuarı’nda TUFAG ekibinin Muğla Yöresi oyunları da folklor rüzgarı estirdi. 13 kişilik ekibiyle Emitt’te Yalova’nın tanıtılmasına katkı veren TUFAG’da Dernek Başkanı Tanju Üstün, Genel Sekreter Uğur Aydın ve Eğitmen Mustafa Özçelik te ekipte bizzat yer aldılar.

Termal Kurşunlu Hamamı ilgi gördü Yalova için ayrılan 135 m2’lik stand alanında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Yalova ile ilgili tanıtım broşürleri, haritalar, cd’ler, afişler, çanta gibi malzemelerinin ve MARKA’nın hazırladığı promosyonların yanı sıra, Termal Belediyesi ve YATUB tarafından hazırlatılan Termal ve Kurşunlu Banyo’nun 2 metrelik maketleri büyük ilgi topladı. Grup 4 Mevsim EMITT Fuarı’nda konser verdi İstanbul TÜYAP ‘ta açılan 16. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Grup 4 Mevsim rüzgarı esti.

Yalova Valiliği’nin görevlendirmesi ile 12 Şubat 2012 Pazar günü saat 14.00’de Tüyap Fuar Merkezinde, Yalova İlinin Standının bulunduğu 8. Hol’de kurulan sahnede, Yalova’yı temsil eden Grup 4 Mevsim, Atatürk’ün sevdiği şarkıları ve Sanat müziğinin sevilen eserlerini büyük bir başarı ile seslendirerek izleyenlerin takdirini kazandı. Yalova Musıki Derneği Başkanı Faruk Ömer Öskan yönetiminde görev yapan Grup 4 Mevsim orkestrası ve solistleri Nilay Argun, fuarı ziyaret eden ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. İstanbul’da yaşayan Grup 4 Mevsim’in Facebook üyelerinin izlemek için konsere katılımları da Grup 4 Mevsim’e hoş bir sürpriz oldu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Ulusoy’un kutlaması ile son bulan konserin ardından Grup 4 Mevsim Yalova’ya döndü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir