Çiftlikköy’de Muhteşem Tufag Gösterisi

33.Uluslararası TUFAG Halk Dansları Festivali’ne katılan 11 ülkenin ekipleri Çiftlikköy’de muhteşem bir gösteriye imza attı

Çiftlikköy’de Mokamp alanında gerçekleştirilen etkinliklere vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Hamit Akbulak ve Belediye Meclis Üyeleri de gösterileri ilgiyle izledi.

TUFAG’ın bu yıl 33’üncüsü gerçekleştirdiği uluslararası festivale katılan 11 ülkeden dansçılar, muhteşem gösterileriyle izleyenleri adeta mest etti. Karadağ ekibinin sahne almasıyla başlayan etkinliklerde Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Osetya, Kuzey Makedonya, Meksika ve Yunanistan ekipleri yerel giysileri ve dans kareografileriyle sahnede renkli görüntüler oluşturdu. Gösteriler Çiftlikköylülerden büyük alkış aldı.

Ekiplerin sahne performanslarını sergilemelerinin ardından Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Hamit Akbulak tarafından TUFAG Başkanı Volkan Yılmaz’a plaket ve çiçek takdim edildi. İl dışında olması nedeniyle etkinliklere iştirak edemeyen Başkan Silpagar da, bu gibi etkinliklerin dünyanın dört bir tarafından gelen ülkelerin kültürel bir birlikteliği olduğunu dile getirerek, Altın Karanfil Yarışması’na katılan ekiplere başarı dileklerini ve TUFAG’a da bu güzel organizasyon için tebriklerini iletti. 6 Temmuz’da Yalova’da yapılacak olan Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması ve Otantik Kostüm Yarışması’nda jüri tarafından belirlenecek oylama ile birinciler belli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir