Çalışma Salonumuzu Yeniledik

Türk Kültürünü, Halk Danslarını ve Halk Müziğini araştırmak ve geliştirmek amacıyla 1984 yılında kurulan TUFAG, yeni dönem çalışmalarına yenilenen çalışma salonunda başladı.

Her geçen yıl artmakta olan ilgilen büyük sevinç duyduklarını dile getiren TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Çınar, “TUFAG’ın kurulduğu yıldan buyana geçen 28 yıllık periyotta, bizim asıl amacımız hiçbir zaman yarışmalara katılıp dereceler almak olmamıştır. Bu tür organizasyonlarda kazandığımız başarıları ve ödülleri, halkoyunları alanında yaptığımız nitelikli çalışmaların Türk halkı ve otoriteler tarafından takdir edilmesinin birer nişanı olarak kabul ediyorum.

TUFAG olarak bizim asıl amacımız Yalova’da yaşayan çocukların ve gençlerin, kültürlerini tanırken kendilerini keşfetmeleri, sosyal yönlerini geliştirerek kendilerini ifade etme kabiliyetlerini güçlendirmelerini evrensel birer dil olan müzik ve dans aracılığıyla sağlayarak Türk Kültür ve Geleneklerinin yaşatılmasıdır. Yaptığımız çalışmaların tamamı bu ideal etrafında şekillenmektedir. Bu ideal çerçevesinde 7 den 77’ye farklı yaş gurubundan dansçılarımızla yeni dönem çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. 

Geçen 28 yılda olduğu gibi ulusal ve uluslar arası arenada TUFAG ve Yalova’yı en iyi şekilde temsil edeceğimiz, başarılarla dolu bir yıl geçireceğimize inancım tamdır.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir