“Birlikte Yürüyelim”

Kurulduğumuz günden bu yana Yalova’yı ve Türkiye’yi bir çok arenada başarıyla temsil eden Derneğimiz bir ilke daha imza atıyor.

TUFAG ve Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği işitme engelli gençlerimize halk oyunları eğitimine başladı. Şuan sadece işitme engelli gençlerin katılabildiği eğitimler Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği eğitmenleri gözetiminde, TUFAG halk oyunları eğitmeni Mustafa Özçelik uzmanlığı ile veriliyor. Çalışmalar her hafta Salı günleri Halk Eğitim Merkezi’ndeki Tufag Çalışma Salonu’nda yapılıyor.

Çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan TUFAG Yönetim Kurulu başkanı Tamer Çınar, “Yönetime geldiğimiz günde beri TUFAG ismine yakışacak projeler ortaya koymak için çalışıyoruz. Bu amaçla Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği ile yaptığımız görüşmeler sonucunda işitme engelli gençlerimize halk oyunu eğitimlerimize başladık. Yalova’da ilk defa ortaya konacak olan bu projenin Dünya’da da örnekleri yok denecek kadar az. Bu projeyi en iyi şekilde gerçekleştirerek işitme engelli gençlerimizin eğitimlerinde bizde bir görev üstlenmeyi amaçlıyoruz. Bize bu kapsamda yardımlarını esirgemeyen Belediye Başkanımız Yakup Bilgin Koçal’a, bizimle birlikte bu çalışmaya gönül veren Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arslanhan’a ve emeği geçen herkese TUFAG Yönetim Kurulu adını şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir