30.Yıl Aile Yemeğimizi Gerçekleştirdik

Derneğimiz kuruluşunun 30. yılında TUFAG Aile Yemeği düzenledik. Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal’ın da katıldığı gecemize kursiyerler, aileleri ve derneğimiz üyeleri büyük ilgi gösterdi.

Derneğimiz 30. Yıl Aile Yemeği’ne yoğun katılımın gerçekleşmesi nedeniyle 750 kişilik salona sığmakta güçlük yaşanırken gecenin başlangıç konuşmasını yapan derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı O. Tamer Çınar, “Derneğimizin kuruluşunun dile kolay tam 30.yılı. 30 sene evvel besmeleyle çıktığımız bu yolun temeline sevgi, kardeşlik koyduk. Bugünlere gelmemiz sizlerin sayesinde olmuştur.

Kurulduğu günden bugüne maddi-manevi bu taşın altına elini koyan tüm eski başkanlarıma, yönetim kurulu üyelerimize, alın terini en iyi şekilde sahneye yansıtan değerli üyelerimize, eğitmenlerimize, velilerimize derneğim ve şahsım adına teşekkür ediyorum. 30 sene önce kursiyer olarak başladığım bu dernekte uzun yıllar yöneticilik yaptım. Şuanda başkanlık görevi nasip oldu onun onurunu yaşıyorum. Geriye baktığımda arkadan pırıl pırıl gençlerimizin geldiğini görüyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden sonra gelenlerin daha iyi işler yapacağına inanıyorum. Her TUFAG’lı gibi bende TUFAG’lı olmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Dernek yöneticilerimiz tarafından hazırlanan “Herşey 1984’te Başladı” adlı klip izlenirken dernek anılarının paylaşılması duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. Klibin ardından TUFAG eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın yaptığı konuşmada “Ülkeleri ve şehirleri farklı yapan aidiyetleridir, kimlikleridir. Biz büyük Türk milletine mensup olmaktan övünürüz. Şehirlere de aidiyet duymak önemli bir ayrıcalıktır. Yalova Anadolu’dan gelen insanların bir arada yaşadığı, tıpkı ülkemizin fotokopisidir. En önemli aidiyetler Yalova’nın kimliğini belirler. TUFAG’a bu gözle bakmak lazım. TUFAG Yalova’nın kimliğini belirleyen en önemli kurumsal yapılardan bir tanesidir. Herkes için böyledir. TUFAG ve onun kimi camiaların çoğalmasıyla Yalova kendi kimliğini bulacaktır. Onun için TUFAG’lı olmayı önemsiyorum. Dünya hayatında herkes gibi farklı farklı görevler üstlenmiş olabiliriz. Bunlar askerlik gibi belirli sürelerde yapılmış görevlerdir. Ama hayatın sonuna geldiğimizde miras bırakacağımız bir kimlik varsa, ben Yakup Koçal olarak TUFAG kimliğimi hatırlayacağım. Bazen insanın elinde olmayan kaderin oluşturduğu şeyler vardır. TUFAG ile bütünleşmemizi kader olarak görüyorum. Ben TUFAG’da aşık oldum, evlendim. Çocuklarım oldu bazen kursiyerlik yaptılar, bazen üye olarak devam ettiler. Onun için hayatımda TUFAG var.” ifadelerine yer vererek TUFAG’ın hayatından ne kadar önemli bir yere sahip olduğuna bir kez daha değindi.

Yapılan konuşmalardan sonra TUFAG’lı gençlerin hazırladığı gösterilerinin ardından TUFAG 30. Yıl Aile Yemeği, sahneye çıkan Yalova’nın sevilen sanatçısı Hakhan’ın birbirinden hareketli şarkılarıyla devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir