2019-2020 çalışma dönemi kayıtlarımız başladı

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG), 2019-2020 çalışma dönemi kayıtlarını almaya başladı.

Kurulduğu yıldan bu yana her yıl yetiştirdiği 400 üzerinde kursiyeriyle halk oyunlarında Yalova’nın lokomotif derneklerinden olan TUFAG, bu yılda çalışmalarına başlıyor. Halk oyunlarının nesilden nesile aktarılması, Türk folklorunun yaşatılması amacıyla çalışmalarını sürdüren TUFAG, güçlü oyuncu kadrosunu genişletmek, daha fazla dansçıyı eğitebilmek amacıyla yeni dönem kayıtlarını yapıyor.

TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Yılmaz, “Türkiye’de saygın bir yere sahip olan derneğimiz, birbirinden iyi dansçılar ve kültürünü tanıyan gençler yetiştirmek amacıyla yeni dönemde de faaliyetlerini sürdürecek. Çalışmalarımızı bu yıl yeni çalışma salonumuzda gerçekleştireceğiz. Yalova Bursa Yolu 2.km’deki çalışma salonumuzu 2019-2020 çalıma dönemine yetiştirmek için Yönetim Kurulumuzla yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Yeni sezonda, yeni salonumuzda olacağız.” dedi.

Yeni dönemde halk oyunu çalışmalarına katılmak isteyenler TUFAG Merkez Binası’nda (Merkez Camii Yanı) kayıt yaptırabiliyorlar. Bilgi almak isteyenler 0226 811 23 43 numaralı telefondan iletişim kurabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir